7chat
18 دی 1401 - 06:35

اذعان روزنامه صهیونیست به ناکامی روند سازش با رژیم های عربی

یک نویسنده صهیونیست به ناکامی، شکست و بی نتیجه بودن روند سازش رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی اذعان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، یک نویسنده صهیونیست درباره نتایج مورد انتظار عادی سازی برخی رژیم های عربی با تل آویو و تلاش های اخیر برای ادغام در منطقه عربی بدون حل موضوع فلسطین ابراز بدبینی کرد.

بر اساس این گزارش، «آوی شیلون» در مقاله ای در روزنامه صهیونیستی ها آرتص نوشت: اسرائیل می تواند به یک جامعه فئودال تقسیم شده به بخش های مختلف تبدیل شود. روند دنبال کردن فرهنگ سیاسی عرب از جمله تمرکز ثروت در دست افراد معین و تهدید به سرکوب آزادی ها می تواند تفسیر بیشتری از توافقات ابراهیم (سازش) ارائه دهد چرا که ما در نهایت روز به روز بیشتر به هم شباهت پیدا می کنیم.

این نویسنده صهیونیست همچنین نسبت به خطرناک بودن ادغام اسرائیل در منطقه بدون حل موضوع فلسطین که نتایج معکوسی در پی خواهد داشت، هشدار داد و افزود: ما به حاکمان عرب فناوری جاسوسی و سانسور می دهیم و آنها فرهنگ سیاسی آسیب پذیر در اختیار ما قرار می دهند و در حقیقت این مجازات حقیقی ما به دلیل تداوم اشغالگری است.

لازم به ذکر است که مقاماتی از بحرین، امارات متحده عربی، رژیم صهیونیستی و آمریکا طی مراسمی در کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، توافقنامه سازش موسوم به «توافقنامه صلح آبراهام» را امضا کردند. هدف از امضای این توافقنامه، عادی سازی روابط دوجانبه میان ابوظبی- تل آویو است.

در این مراسم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزرای خارجه امارات متحده عربی و بحرین- «عبدالله بن زاید آل نهیان» و «عبداللطیف بن راشد الزیانی» - شرکت داشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 961963